Znaczenie identyfikacji wizualnej
4 lata temu
Identyfikacja wizualna to podstawowy element tożsamości firmy. Pozwala wyróżnić się na tle konkurencji i pozostawić ślad w pamięci odbiorców. Większość ludzi to wzrokowcy — oceniają i zapamiętują przede wszystkim obrazy. Dlatego zaplanowana, spójna i atrakcyjna identyfikacja wizualna to podstawa to budowania świadomości marki w umysłach klientów.
Identyfikacja wizualna składa się ze wszystkich symbolów pozwalających konsumentom rozpoznać i odróżnić firmę na rynku: kolorystyka, logo, logotyp itd. Dzięki spójnej i odpowiednio zaplanowanej identyfikacji firma ma szansę budować pozytywne skojarzenia na swój temat lub też na temat oferowanych usług czy produktów.

Tożsamość firmy budowana jest z kilku ważnych elementów. Znaczenie ma nie tylko nazwa, hasło reklamowe, logo, lecz nawet kolorystyka użyta na krojach, wielkość czcionek czy układ tekstu. Budowanie identyfikacji firmy odbywa się poprzez zastosowanie różnorodnych narzędzi, takich jak m.in. strona internetowa, prezentacje multimedialne, banery, wizytówki, dokumenty firmowe, katalogi reklamowe, reklamy prasowe itd. 

Jak tworzymy identyfikację wizualną?

Identyfikacja wizualna powstaje w kilku kluczowych etapach:
  • Po pierwsze, konieczne jest zbadanie poziomu świadomości firmy na rynku oraz poznanie specyfiki branży, w której działa. W zależności od firmy, jej charakteru oraz sposobu działania różne elementy będą odgrywać główną rolę w identyfikacji wizualnej. Już od samego początku należy dążyć do tego, aby pokrywała się zarówno z potrzebami firmy, jak i oczekiwaniami (oraz gustami) potencjalnych klientów.
  • Następnie konieczne jest opracowanie spójnej strategii, w której uwzględnione zostaną cele oraz sprecyzowana konkretna grupa docelowa. Już w tym momencie należy dokonać kluczowych wyborów, które zaważą na ostatecznym charakterze identyfikacji wizualnej.
  • Na tym etapie należy zaprojektować główne elementy tożsamości wizualnej firmy, uwzględniając przy tym ich zastosowanie na konkretnych nośnikach.
Podsumowując, podczas powyższych kluczowych etapów agencja przy współpracy z klientem opracowuje strategię identyfikacji wizualnej, następnie prototyp, aż w końcu dochodzi do finalizacji projektów. 
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www