Platformy CRM ERP do skutecznego zarządzania firmą
3 lata temu
CRM (Customer Relationship Management) do zarządzania relacjami z klientami i ERP (Enterprise Resource Planning) do planowania zasobów przedsiębiorstwa to dwie strony tego samego medalu. Oba systemy wykorzystywane są w celu zwiększenia ogólnej rentowności biznesu i sprawniejszego zarządzania firmą. 
 
Oprogramowanie działające w oparciu o systemy CRM i ERP można porównać do funkcjonowania samochodu. CRM to silnik, który napędza biznes. Poprawia sprzedaż i zwiększa zyski. ERP to kierownica, która pozwala prowadzić firmę z precyzją i planować strategiczne manewry z dużym wyprzedzeniem. CRM i ERP łączy te dwie funkcje, pozwalając maksymalizować zyski przy jednoczesnej redukcji kosztów.
 
Wzrost kapitału firmowego najczęściej pochodzi z dwóch źródeł: zwiększonej sprzedaży lub zminimalizowanych wydatków. Oprogramowanie CRM ERP pozwala firmom czerpać korzyści z obu tych źródeł. System CRM jest narzędziem wspomagającym osiąganie wyższych przychodów poprzez lepsze wyniki sprzedaży, a ERP pomaga zmniejszać ogólne koszty eksploatacyjne. 

Platformy CRM ERP to

  • skuteczne usprawnienie procesów biznesowych
  • zwiększenie wydajności relacji z klientami
  • automatyzacja procesów zarządzania relacjami z klientami
Dedykowane oprogramowanie CRM ERP sprawia, że skomplikowane i wymagające procesy związane z organizacją i zarządzeniem pracą w przedsiębiorstwie stają się znacznie łatwiejsze, sprawniejsze i przyjemniejsze dla korzystających z nich użytkowników. Jest to jeden z powodów, dla których duże, średnie, a także coraz częściej nawet i małe firmy decydują się na ich wdrożenie. 

Zintegrowane systemy CRM ERP stosowane są m.in. do:

  • rejestrowania i przechowywania informacji dotyczących interakcji z klientami
  • uzupełnianie i pozyskiwanie danych w czasie rzeczywistym
  • gromadzenia i udostępniania skatalogowanych danych
  • prognozowania sprzedaży przez przedstawicieli handlowych
  • utrzymywania stałych relacji z klientami
  • sprawnego przygotowywania i wystawiania faktur
  • sukcesywnego usprawniania procesów biznesowych

Dla kogo?

To, czy firma potrzebuje zaawansowanego systemu, zależy w dużej mierze od jej wielkości i złożoności prowadzonej działalności. Nawet dla małego biznesu platforma CRM ERP może być znacznie lepszym rozwiązaniem niż stos odręcznych notatek, tysiące nieodczytanych e-maili lub co gorsza - zupełny chaos w głowie pracowników. System CRM ERP to narzędzie służące do uproszczenia skomplikowanych procesów biznesowych
 
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www