Kreacja logo: JUNOK
4 lata temu
JUNOK to polska firma specjalizująca się w organizacji szkoleń, coachingu i doradztwie. Naszym zadaniem było opracowanie logo, które odzwierciedla misję firmy oraz współgra z koncepcją nazwy.
Na początku naszej pracy dokładnie przeanalizowaliśmy nazwę firmy. JUNOK to łacińskie imię mitologicznej żony Jowisza. Juno to także nazwa nadana przez NASA jednej z sond kosmicznych, która miała zostać sztucznym satelitą Jowisza. Ten „kosmiczny” kontekst posłużył nam do opracowania logo.
 

Okrąg, na którym osadzone zostało logo, jest symbolem boskości. Ta forma pozbawiona krawędzi reprezentuje absolut. Jednocześnie nawiązuje do kształtu plant. Wiele firm wykorzystuje zaokrąglone kształty, ponieważ wywołują one pozytywne skojarzenia.

Aby wybrać odpowiednie kolory, przeanalizowaliśmy preferencje potencjalnej grupy docelowej. To był główny powód zastosowania koloru fuksji, ale nie jedyny. Ten odcień był również zasugerowany przez naszą klientkę, czyli założycielkę firmy. Fuksja jest kolorem bardzo kobiecym, przepełnionym energią. Silnie oddziałuje na zmysły, a jednocześnie rzuca się w oczy. To barwa przeznaczona dla osób pewnych siebie, które nie obawiają się nowych wyzwań i krytyki.
 
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www