Kreacja Logo: Bizon
4 lata temu
BIZON to producent akcesoriów do obuwia. Jest to firma specjalizująca się tworzeniu wysokojakościowych produktów skórzanych oraz środków do pielęgnacji skór. Głównym celem współpracy z klientem było stworzenie identyfikacji wizualnej zwiększającej rozpoznawalność marki na rynku.
Opracowaliśmy więc główną koncepcję graficzną, na podstawie której zostało przygotowane logo, a w kolejnym etapie również nazwa firmy.
 

Pomysł na logo pochodzi od skojarzenia skóry i bizona. Dlaczego akurat bizon? W Polsce bizon występuje głównie na Podlasiu, gdzie swoją siedzibę ma również nasz klient. To zwierzę objęte ochroną. Ze względu na swoją wielkość symbolizuje siłę, obfitość, potęgę natury, którą trudno ujarzmić. Drugim zastosowanym elementem jest symbol skóry, co bezpośrednio nawiązuje do działalności firmy. Prosty zabieg — dodanie rogów żubra do symbolu skóry, pozwolił na stworzenie wymownego, łatwego do zapamiętania i uniwersalnego logo.
 
Case study: Bison - Branding
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www