Kiedy i jak często wysyłać newslettery do klientów?
2 lata temu
Newsletter otrzymuje cyklicznie każda osoba, która wyraziła chęć otrzymywania informacji o nowościach i promocjach danej firmy, poprzez wpisanie swojego adresu e-mail w wyznaczone miejsce na stronie internetowej. Dobry newsletter cechuje nie tylko personalizacja, przejrzystość, chwytliwe nagłówki, podobna ilość tekstu do grafiki i łatwa możliwość rezygnacji z subskrypcji, ale także periodyczność oraz odpowiednie dni i godziny wysyłania ofert. Kiedy i jak często uprzedzać klientów o innowacjach w Twojej firmie?
 
 
Pory roku

Przydatnym narzędziem przy wysyłaniu newsletterów dotyczących konkretnych produktów jest Google Trends. Dzięki niemu sprawdzisz, kiedy klienci zaczynają zwracać uwagę na dany produkt. Wzrost zainteresowania okularami słonecznymi w wyszukiwarce internetowej (końcem marca, początkiem kwietnia) jest dla Ciebie znakiem do rozpoczęcia kampanii newsletterowej.W innym czasie wyślesz newsletter osobom szukających kurtki zimowej. Jak się okazuje najlepszym okresem na rozpoczęcie wysłania maili z ofertami produktów jest koniec września i początek października.
Dni tygodnia

Czas wysyłania newsletterów uzależniony jest od Twojej grupy docelowej. Nie ma jednej stałej reguły odnoszącej się do tego, w jakie dni tygodnia klienci najbardziej lubią być informowani o nowościach. Jest natomiast pewna reguła, na którą warto zwrócić uwagę: Najlepiej wysyłać newsletter we wtorki i czwartki. Dlaczego?

Zastosujmy metodę eliminacji. Poniedziałek jest dniem po weekendzie, kiedy w naszej skrzynce znajduje się mnóstwo wiadomości, w tym SPAM. Podczas porządku maili Twój newsletter może zostać pominięty i wyrzucony ze skrzynki. Środa jest dniem, w którym przeciętny odbiorca ma najwięcej pracy i nie zwraca uwagi na przychodzące oferty. Piątek to oczekiwany koniec tygodnia i zmęczenie po pracy. Wyjątek może stanowić newsletter biura podróży, dotyczący wycieczek last minute. Wtedy warto wysłać ofertę w piątek i zaproponować wycieczkę weekendową osobom, które szukają zajęcia lub pragną wypocząć pod koniec tygodnia.


Czas dnia


Wyobraź sobie, że dostajesz maila z reklamą o 23 w nocy. Jako przeciętny odbiorca nie odczytasz go o tej porze, a rano usuniesz wiadomość z myślą, że jest kolejną bezwartościową ofertą. Dlatego najlepszym czasem na rozsyłanie spersonalizowanych newsletterów są godziny poranne tj. 9-11.
 

Personalizacja - Twoja mocna strona

Dbaj o dostosowanie newslettera do grupy docelowej. Upewnij się, że Twoje oferty dostają tylko osoby, które są faktycznie nimi zainteresowane. W tym celu możesz wprowadzić podwójną weryfikację zapisania się do newslettera i ułatwić użytkownikom rezygnację z subskrypcji. Celuj w jakość, nie ilość. Personalizuj oferty - zamieszczaj slogany bezpośrednio odnoszące się do imion klientów (Drogi Jacku! Stworzyliśmy produkt specjalnie dopasowany do Twoich możliwości), zamieszkaj kreatywne grafiki i nie rób przerw w sesjach newslettera.
 

Co zyskasz wysyłając newsletter w sprawdzonym i odpowiednim czasie?

 
  • masz pewność, że grupa Twoich odbiorców jest zainteresowana produktem, gdyż popularność wyrazów “kurtka zimowa” w wyszukiwarce Google wzrasta z dnia na dzień,
  • sprawdzisz, czy Twój newsletter jest dobrze zaprojektowany, czy przyciąga uwagę klientów szukających trendy produktu,
  • odpowiadasz na potrzeby klientów, dając im atrakcyjną ofertę produktu praktycznie do ręki, zanim zrobi to konkurencja

 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www