Jakie powinno być Logo?
3 lata temu
Firmowe logo to najczęściej pierwsza rzecz, z jaką spotyka się potencjalny klient. Albo zwróci na nie uwagę i zapamięta, albo zupełnie zignoruje lub nawet nie dostrzeże. Nic więc dziwnego, że profesjonalne projekty są w cenie! Ale co właściwie decyduje o tym, że niektóre logotypy od lat wzbudzają nasz podziw, inne zaś istnieją zupełnie niezauważone?
Ludzie oceniają po wyglądzie. I najczęściej dokonują tej oceny bardzo szybko, maksymalnie w ciągu pierwszych 5 sekund. Wizualną reprezentacją każdej firmy, marki, produktu jest logo. To ono decyduje o tym, czy potencjalny klient zostanie urzeczony od pierwszego wejrzenia, czy przejdzie obok niego obojętnie.

Jakie powinno być profesjonalne Logo, by potencjalny klient nie tylko je zauważył, lecz zapamiętał na długo i zawsze kojarzył z twoją firmą?

Proste

Logo, które zawiera zbyt wiele elementów wizualnych, może okazać się nazbyt skomplikowane do przyswojenia, a co za tym idzie — późniejszego zapamiętania. Ograniczenie wszystkich kształtów, linii i innych elementów do niezbędnego minimum, pozwoli stworzyć logo przejrzyste, jasne i sugestywne.

Łatwe do zapamiętania

Skuteczne logo musi być łatwe do zapamiętania. Jak to osiągnąć? Tworząc projekt kreatywny, sugestywny, przejrzysty, wyraźny i przyciągający uwagę.

Ponadczasowe

Ponadczasowość chyba najtrudniej sobie zaplanować podczas projektowania logo. Nie mniej jednak jest to jedna z cech, która wyróżnia wszystkie najwybitniejsze znaki firmowe. Warto spróbować zadać sobie pytanie: czy moje logo będzie skuteczne za 10, 20 lub nawet 50 lat. Czy pomimo nowych trendów, będzie trafiało do odbiorców? Czy zachowa swoją przejrzystość i czytelność? Czy nadal będzie dobrze reprezentować moją firmę?
 
Jeśli logo twojej firmy tworzy z całością wizerunku spójną historię, z pewnością nie zostanie nazbyt szybko nagryzione przez ząb czasu.

Uniwersalne

Uniwersalne logo dobrze prezentuje się na każdym nośniku i podczas różnych zastosowań. Jest funkcjonalne i skalowalne. Powinno dobrze wyglądać zarówno w formatach poziomych, jak i pionowych; online i offline; w jednym kolorze i w pełnej gamie barw itd.

Adekwatne do profilu działania firmy

W tym przypadku sprawa chyba jest dość jasna. Logo ma dobrze reprezentować firmę, trafiając równocześnie do konkretnej grupy docelowej. Projektując logo warto zatem skupić się na elementach, które są specyficzne dla danej dziedziny, dobierając fonty, poszczególne symbole czy nawet kolory adekwatnie do branży i odbiorców.

Unikatowe

Dobrze zaprojektowane logo opiera się na oryginalnym pomyśle. Powinno zawierać jakiś unikatowy element, charakterystyczny dla danej branży lub firmy. Coś, co stanowi wartość firmy, marki, produktu. Czasami nawet zwyczajne symbole, okręgi czy strzałki, zestawione ze sobą w zupełnie wyjątkowy i niepowtarzalny sposób, mogą w rezultacie prowadzić do zupełnie unikatowego projektu. Kreatywne pomysły bardzo często ujawniają się w bardzo prostych rozwiązaniach.
 
Profesjonalne logo to podstawa identyfikacji wizualnej każdej marki. Skontaktuj się z nami, by przekonać się, czy twoje logo firmowe jest na tyle skuteczne, by przyciągać uwagę klientów.
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www