Jak zwiększyć sprzedaż w internecie?
4 lata temu
Sprzedaż internetowa nie jest łatwa, a konkurencja w sieci właściwie nieograniczona. Na szczęście internet oferuje mnóstwo przydatnych narzędzi, dzięki którym skutecznie zwiększysz swoje zyski ze sprzedaży. Wystarczy tylko dowiedzieć się, jak efektywnie ich używać!

Dowiesz się:

 • Dlaczego w sprzedaży wcale nie liczy się sprzedawany produkt?
 • Jakie narzędzia warto wykorzystywać do zwiększania sprzedaży?
 • Czego tak naprawdę oczekują klienci?
Wysoki poziom sprzedaży — oto cel zarówno sklepów stacjonarnych, jak i online. Obecnie coraz więcej przedsiębiorców decyduje się na sprzedaż internetową. Jednak samo rozpoczęcie wirtualnej działalności nie gwarantuje tysiąca nowych klientów. To dopiero fundament! Jak poprawić sprzedaż, a przy okazji nie wydać za wiele na promocję?
 

1. Sprzedawaj doświadczenia, nie produkty

Czy kolejny sklep internetowy z markowymi ubraniami jest potrzebny? Niekoniecznie. Ludzie coraz częściej poszukują doświadczeń związanych z produktami, a nie samych produktów. Staraj się więc dostarczać rozwiązania, których klienci nie znajdą w żadnym innym sklepie, rozwiązuj problemy i oferuj doznania, a nie tylko rzeczy.
 
Jak to zrobić?
 • Jak najlepiej poznaj swoją grupę docelową, by dowiedzieć się, jakie są jej potrzeby.
 • Sprawdź, czego nie oferuje Twoja konkurencja, a co może stać się Twoją silną stroną na rynku.
 • Proponuj swoim klientom produkty, które będą w stanie rozwiązać ich problemy.
 

2. Zaangażuj swoich klientów

Media społecznościowe stały się przestrzenią bezpośredniego kontaktu marek z potencjalnymi klientami. Obecność w serwisach tego typu jest w bardzo wielu przypadkach wręcz koniecznością. To również mnóstwo nowych możliwości, które warto wykorzystać, odpowiednio komunikując się ze swoimi odbiorcami.
 
Jak to zrobić?
 • Przeanalizuj najważniejsze serwisy social media i sprawdź, gdzie jest zarejestrowanych najwięcej Twoich potencjalnych klientów.
 • Jeśli posiadasz konto firmowe na wybranym serwisie społecznościowym, pamiętaj o ciągłym i regularnym komunikowaniu się z użytkownikami. Publikuj ciekawe treści, zadawaj pytania, zachęcaj ich do interakcji. Dzięki temu zdobędziesz ich zaangażowanie!
 • Pamiętaj, że social media to nie tylko Facebook. Warto przeanalizować również inne serwisy pod kątem potencjalnych klientów.
 

3. Nie obawiaj się opinii klientów

Internauci bardzo często i chętnie poszukują opinii na temat produktów czy usług właśnie w internecie. Bardzo często sugestie innych użytkowników znacznie bardziej oddziałują niż tradycyjne reklamy. Warto zatem publikować na stronie wypowiedzi i opinie zadowolonych klientów, pokazywać wyniki, a tym samym chwalić się swoim sukcesem.
 
Jak to zrobić?
 • Pytaj i zachęcaj swoich dotychczasowych klientów do dzielenia się opiniami. Dzięki temu zdobędziesz cenne sugestie, a jednocześnie zwiększysz ich zaangażowanie.
 • Umieszczaj ankiety dotyczące oferowanych produktów czy jakości obsługi klientów.
 

4. Postaw na dobre treści

Kupić coś w internecie nie jest tak trudno. Znacznie trudniej jest znaleźć wartościowe informacje, które skutecznie pomogą w zakupowym procesie decyzyjnym. Dlatego ważne jest, aby oprócz prostych rozwiązań związanych z transakcjami, zapewnić swoim klientom również atrakcyjny content. Stworzenie ciekawej treści nie jest takie trudne, jeśli jesteś specjalistą w swoim fachu.
 
Jak to zrobić?
 • Opracuj unikalny i wartościowy content i udostępniaj go za darmo.
 • Wykorzystuj różnorodne narzędzia, np.: blogi, infografiki, raporty, prezentacje, poradniki, webinary, tutoriale, video, ebooki itp.
 

5. Opracuj idealny landing page

Landing page to prosta strona, na którą trafia internauta bezpośrednio po kliknięciu np. w reklamę na Facebooku. To, co znajduje się na stronie docelowej, powinno stanowić wizytówkę Twojego produktu, dlatego też warto zadbać o to, co się na niej znajduje.
 
Jak to zrobić?
 • Na stronie produktowej pokaż wszystkie najważniejsze zalety oferty, które mogą przekonać klienta do zakupu.
 • Umieść w wyraźnym miejscu przycisk nawołujący do podjęcia określonej akcji, czyli tzw. call-to-action (CTA).
 • Zintegruj Landing Page z narzędziami analitycznymi, by móc na bieżąco sprawdzać efekty prowadzonej kampanii.
 

6. Zadbaj o efektywny copywriting

Chociaż internauci znacznie chętniej oglądają obrazki i video w internecie, to jednak nadal chwytliwe nagłówki i przekonujące opisy przyciągają uwagę. Teksty mogą mieć ogromną siłę i utkwić w pamięci na bardzo długo. Dobry copywriting to jeden z kluczowych elementów efektywnej sprzedaży w sieci.
 
Jak to zrobić?
 • Staraj się, aby treści znajdujące się na stronie były kojarzone z daną marką.
 • Postaw na krótkie, ale trafne opisy.
 • Treści na stronach sprzedażowych są niczym głosy sprzedawców w tradycyjnych sklepach. Liczy się więc nie tylko to, co mówią, lecz również w jaki sposób to robią. Postaw na przydatne treści, które będą równocześnie atrakcyjne.
 

7. Wykorzystaj potencjał e-mail marketingu

Powinieneś wykorzystywać wszelkie sposoby komunikacji ze swoimi klientami. Oprócz wspomnianych wyżej serwisów społecznościowych, powinieneś postawić również na e-mail marketing. To jeden z najefektywniejszych metod na budowanie trwałych relacji z klientami, a jednocześnie zwiększanie sprzedaży.
 
Jak to zrobić?
 • Stwórz listę mailingową i efektywnie poszerzaj bazę subskrybentów.
 • Informuj swoich klientów o wszystkich nowościach, promocjach lub dostarczaj im wartościowego contentu.
 • Personalizuj swoje wiadomości, aby Twoi klienci czuli się wyjątkowo.
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www