Jak tworzyć nagłówki i linki sponsorowane Google AdWords?
4 lata temu
Google AdWords to obecnie najskuteczniejsza forma płatnej reklamy w internecie. Jej efektywność w dużym stopniu zależy od atrakcyjnie przygotowanych nagłówków oraz przekonującej treści linków sponsorowanych.

Dowiesz się:

 • Jak tworzyć atrakcyjne treści nagłówków i linków?
 • Dlaczego słowa kluczowe są tak ważne?
 • Od czego zależy skuteczność kampanii AdWords?
Każdy, kto przygotowywał kampanię AdWords, zdaje sobie sprawę z tego, że opracowanie dobrej treści nie jest wcale łatwym zadaniem. Jakie słowa użyć? Jak je znaleźć? - takie wątpliwości często pojawiają się w momencie tworzenia nowej reklamy.

Znajdź słowa kluczowe

Słowa kluczowe to frazy lub całe wyrażenia, które użytkownicy najczęściej stosują podczas poszukiwania informacji o produktach lub usługach w wyszukiwarce Google. Dobór odpowiednich słów kluczowych jest niezwykle istotny, bowiem to właśnie po ich wpisaniu będą pojawiać się Twoje reklamy. Im lepsze i częściej wyszukiwane słowa dobierzesz, tym większe szanse, że potencjalni klienci zwrócą na Ciebie uwagę. Powinny więc nie tylko odpowiadać specyfice oferowanych produktów czy usług, lecz przede wszystkim trafiać w zainteresowania grupy docelowej.

Gdy dobierzesz już odpowiednie słowa kluczowe, powinieneś używać ich w treściach swoich linków sponsorowanych.

Przykład
Nagłówek: Zimowe buty sportowe XYZ
Treść: Odbierz Kupon Rabatowy
na Zimowe Buty Sportowe marki XYZ!

Określ korzyści

Kiedy już dobierzesz odpowiednie słowa kluczowe, powinieneś zastanowić się, jakie korzyści płyną z Twojej oferty. Jeśli jesteś sprzedawcą obuwia sportowego, możesz zaoferować swoim klientom najnowszy model butów znanej na rynku marki. Jeżeli prowadzisz serwis wulkanizacyjny, zaproponuj swoim klientom wymianę kół w atrakcyjnych cenach.

Najlepiej sprawdzają się reklamy tekstowe, w których wyeksponowana jest jedna, najsilniejsza korzyść. Próby opisania zbyt wielu korzyści może przyczynić się do tego, że stracą swoją moc, a użytkownik nie zapamięta, w czym tak naprawdę jesteś najlepszy.

Przykład
Nagłówek: Opony Zimowe Kraków
Treść: Czy chciałbyś Tanio i Szybko
Wymienić Opony Zimowe?

Grupa docelowa

Tworząc kampanie reklamowe, zawsze powinieneś pamiętać o swojej grupie docelowej. Zastanów się:
 • jak Twoja grupa docelowa nazywa samą siebie?
 • jakim językiem się posługuje?
 • czego tak naprawdę oczekuje od oferowanego przez ciebie produktu bądź usługi?
Dzięki temu łatwiej określisz stylistykę, w jakich powinny być konstruowane komunikaty i znacznie trafniej będziesz dobierać słowa, które oddziałują na Twoich odbiorców.

Przykład
Nagłówek: Usługi Księgowe Warszawa
Treść: Co przedsiębiorca musi wiedzieć,
na temat wyboru usług księgowych?

Co jeszcze jest ważne?

 • Nie obawiaj się zadawania pytań. Zwroty zaczynające się od zaimka pytającego od razu angażują umysł odbiorców i znacznie mocniej angażują do czytania dalej. Pytania są znacznie rzadziej ignorowane niż zwykłe zdania oznajmujące.
 • Zwracaj się do odbiorców swojej reklamy na „ty". Odbiorca znacznie bardziej zainteresuje się komunikatem, gdy będzie miał wrażenie, że jest on skierowany konkretnie do niego.
 • Przy wyborze słów kluczowych korzystaj z Planera Słów Kluczowych Google AdWords. To przydatne narzędzie, które pozwoli Ci wyszukać propozycje słów kluczowych oraz grupy reklam najlepiej dopasowane do oferowanych produktów bądź usług.
   
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www