Jak przyrządzić Stronę www Restauracji?
3 lata temu
Goście restauracji to klienci wymagający, a rynek usług gastronomicznych niezwykle konkurencyjny. Aby precyzyjnie dotrzeć do grupy docelowej, należy zastosować odpowiednie narzędzia. Jednym z nich jest smakowicie przyrządzona strona internetowa restauracji.
Potencjalni goście restauracji, zanim zdecydują się na odwiedzenie lokalu gastronomicznego, najczęściej wchodzą na jego stronę internetową w poszukaniu informacji na temat serwowanych potraw, cen, godzin otwarcia. Już na tym etapie rozbudza się ich apetyt…

Wszelkie działania w przestrzeni internetowej rozpocząć należy od strony www restauracji. Dobrze przyrządzona strona internetowa to najlepsze narzędzie komunikacji z klientami, wizytówka lokalu w sieci i skarbnica najważniejszych informacji na jego temat. Z jakich składników powinna składać się profesjonalna strona internetowa restauracji?

Smakowity layout 

Estetycznie zaprojektowana strona, wizualnie nawiązująca do charakteru lokalu, to zdecydowana podsatwa. Liczy się nie tylko oryginalny pomysł, który wyróżni Cię spośród konkurencji, lecz również wyjście naprzeciw oczekiwaniom klientów. Zauważ, że użytkownicy internetu “jedzą oczami”. Na Facebooku, Instagramie, Pintereście, Twitterze aż kipi od smakowitych zdjęć wymyślnych potraw. Internauci najpierw biorą do ręki swój smartfon, a dopiero potem widelec. Dobre jakościowo zdjęcia i ciekawe grafiki są więc odpowiedzią na potrzeby i przyzwyczajenia użytkowników internetu, a więc w dużej mierze Twoich potencjalnych klientów.

Nie każ głodnemu czekać!

Ale sama estetyka nie wystarczy, by w pełni zaspokoić głód. Liczy się również użyteczność oraz intuicyjność strony. Użytkownik powinnien szybko odnaleźć wszystkie niezbędne informacje, które pozwolą mu bezbłędnie trafić do Twojego lokalu. Podstawą jest adres, numer telefonu czy warunki dokonania zamówienia na wynos.

Warto również umieścić mapkę dojazdu. Wystarczy zastosować Google Maps. Mapa jest łatwo dostępna, pozwala na odpowiednie skalowanie i generowanie wskazówek dojazdu. 
Estetyczny i czytelny layout oraz prostota nawigacji utwierdzi Twoich klientów w przekonaniu, że Twoja restauracja jest równie przyjazna i ciekawie zaaranżowana.

Co chciałbyś zjeść...

Menu to niewątpliwie najważniejszy element w restauracji. Powinno znaleźć się nie tylko na każdym stole, lecz również na stronie internetowej. Warto umieścić je w centralnym miejscu, aby każdy klient - szybko i bez zbędnego problemu - mógł do niego dotrzeć. Musi być przejrzyste i czytelne, zaleca się również umieszczanie cen każdej z proponowanych potraw.

Gdy robię się głodny, sięgam po… telefon!

Coraz częściej wykorzystujemy urządzenia mobilne do wyszukiwania informacji w sieci. To bardzo dobry sposób na przyciągnięcie do swojego lokalu osób, które wyszukują informacji o restauracjach przy pomocy smartfonów czy tabletów. Witryna www powinna automatycznie dopasowywać się do urządzeń, na których jest przeglądana. Tworząc nową stronę www dla restauracji, warto zastanowić się nad jej mobilną lub responsywną wersją. Dzięki temu można dotrzeć do jeszcze szerszego grona potencjalnych klientów.

Rób to sam! 

Restauracje często wprowadzają do swojego menu zmiany, aktualizują kartę dań czy napojów, oferują swoim gościom różne ciekawe promocje czy kulinarne atrakcje. Wszelkie informacje tego rodzaju powinny się znaleźć również na stronie. Dobry system CMS pozwala na samodzielne dokonywanie zmian, związanych m.in. z aktualizacją menu, dodawaniem informacji o promocjach, modyfikacją galerii, danych kontaktowych itp. Dlatego warto zdecydować się na dobrze przygotowany system CMS, który zapewni intuicyjną i łatwą możliwość zmian treści znajdujących się w serwisie z panelu administratora. Możliwość samodzielnej edycji treści to nie tylko swoboda, ale również oszczędność czasu i pieniędzy.

Social Media na talerzu

Jeśli prowadzisz kampanie w mediach społecznościowych, warto zintegrować profile firmowe ze stroną internetową. Większość polskich firm gastronomicznych decyduje się przede wszystkim na prowadzenie profilu Facebook, chociaż coraz większym zainteresowaniem cieszy się również Instagram, Pinterest czy Twitter. Jest to ciekawy sposób na promocję lokalu, bieżące informowanie klientów o imprezach czy nowościach w menu. Integrując profil social media z witryną przy pomocy tzw. LikeBox’u, dodatkowo pozyskujesz fanów na firmowym fanpage’u.
 

LikeBox to świetny sposób na pozyskiwanie nowych fanów.

Masz apetyt na deser? 

Strona internetowa może spełniać szereg dodatkowych funkcji, niezwykle przydatnych z punktu widzenia klientów. Ciekawym rozwiązaniem jest np. możliwość rezerwacji stolika online. Klient określając kilka podstawowych kryteriów, np. termin, godzinę, ilość osób, ma szansę zarezerwować stolik w lokalu, otrzymując automatyczne potwierdzenie bądź też informację o braku wolnych miejsc.

Restauracje, specjalizujące się w usługach cateringowych, również mogą usprawnić przyjmowanie zamówień poprzez wprowadzenie funkcjonalności online.

“Niesmaczne” praktyki na stronach www restauracji

  • Menu w PDF
Menu to jeden z najważniejszych elementów, a niestety wciąż na niektórych stronach internetowych restauracji funkcjonuje karta dań wyłącznie w formie PDF. To spore utrudnienie dla użytkowników, szczególnie urządzeń mobilnych. Takie rozwiązanie jest praktykowane m.in. przez posiadaczy stron we Flashu, gdzie dokonanie jakichkolwiek zmian wiąże się z koniecznością przebudowy całej witryny. A to wymaga dodatkowego czasu i pieniędzy.
  • Nieaktualizowane menu
Często restauracje posiadają już swoje strony internetowe, które są zupełnie nieaktualizowane. Nieaktualne menu, a tym bardziej dane kontaktowe lub informacje o godzinach otwarcia, mogą na zawsze odebrać potencjalnym klientom apetyt na odwiedzenie twojego lokalu. Często jest to wina zupełnego zaniechania, ale zwykle przyczyną jest utrudniony dostęp bądź zupełna niemożliwość dokonywania bieżących zmian w panelu zarządzania treścią.
  • Niemożliwość dodawania aktualnych zdjęć
Problemem, z którym często borykają się restauratorzy posiadający strony, jest również niemożliwość samodzielnego wprowadzania aktualnych zdjęć. A przecież aktualizowanie strony przy pomocy zdjęć to jeszcze jeden skuteczny sposób na zachęcenie klientów do skosztowania oryginalnie podanych smakołyków.

Jak temu zaradzić?

Rozwiązaniem na tego rodzaju problemu jest dobrze przygotowany system zarządzania treścią, czyli CMS. Zapewnia swobodę i możliwość łatwego aktualizowania strony, edycji i dodawania nowych treści czy zdjęć. Dzięki temu można samodzielnie wprowadzać informacje o zmianach w menu, promocjach czy imprezach odbywających się w lokalu.

Co ważne CMS pozwala na administrowanie stroną przez osoby bez specjalistycznej wiedzy technicznej. Wszelkie modyfikacje odbywają się przy pomocy intuicyjnych i wygodnych interfejsów użytkownika.
  • Możliwość samodzielnego dokonywania zmian w menu
  • Proste wprowadzanie zmian o promocjach, ofertach specjalnych, wydarzeniach itp.
  • Większa swoboda w kwestii wyglądu strony
  • Łatwe i szybkie zmienianie i dodawanie aktualnych zdjęć

Zobacz Strony www Restauracji naszych Klientów!

MARKOWIANKA - Restauracja z domowymi potrawami tradycyjnej kuchni polskiej
GRAND BEEF - Restauracja serwująca dania ze 100% wołowiny
Pychotka Bar - Restauracja z domowym jedzeniem w klimacie barów mlecznych z PRL
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www