Jak przygotować skuteczny newsletter?
4 lata temu
Newsletter to obecnie jedno z ważniejszych narzędzi do regularnej komunikacji marki z klientem. Głównym celem newsletterów jest informowanie odbiorców o wszelkiego typu ofertach, promocjach, zmianach, nowościach w firmie lub w obrębie pewnego tematu. 
Przygotowując newsletter do swoich klientów, musisz zaproponować im coś szczególnego, atrakcyjnego, co przyciągnie ich uwagę i zachęci do zapoznania się z jego treścią. W tym przypadku każdy szczegół jest ważny: począwszy od intrygującego tematu e-maila, skończywszy na informacji o możliwości wypisania się z newslettera.
  • Warto przygotować stały wygląd szablonu newslettera, a zmian dokonywać jedynie w obrębie zawartości tekstowej. Odbiorcy szybko przyzwyczajają się i chętniej czytają newslettery, które są im znajome.
  • Newsletter powinien zawierać bardzo jasny komunikat o korzyściach przygotowanych dla adresata, np. rabacie, promocji, ważnej informacji branżowej itp. Musi mieć powód, aby chcieć otrzymywać od Ciebie kolejne e-maile.
  • Należy dbać o regularność przesyłanych maili, np. 2 razy w miesiącu, co 2 tygodnie, czy nawet codziennie. Wszystko zależy od komunikatu, jakim chcesz się podzielić ze swoimi odbiorcami.

O czym pamiętać tworząc idealny newsletter? Oto kilka porad:

Treść

Kluczem do sukcesu jest chwytliwy nagłówek i kilka linijek atrakcyjnego dla czytelnika tekstu. W newsletterach należy pisać krótko, lecz treściwie. Zbyt dużo tekstu może zniechęcić Twojego adresata do zapoznania się z zawartością wiadomości. Pamiętaj, że najważniejszym celem newsletterów jest zaintrygowanie czytelników i zachęcenie ich do wykonania kolejnych czynności, czyli np. kliknięcia w button przekierowujący na landing page.

Grafika

Internauci nie przepadają za czytaniem tekstów bez ilustracji, dlatego również Twój newsletter powinien być urozmaicony ciekawymi grafikami. Warstwa graficzna musi idealnie współgrać z układem treści i cechować się doskonałą jakością. Oprócz atrakcyjność warstwy wizualnej newsletterów należy zwrócić uwagę również na kwestie techniczne, czyli:
- odpowiedni rozmiar
- odpowiedni format
- odpowiednie ustawienia przy zapisie

"Call To Action"

"Call To Action" to wizualny element przyciągający wzrok, którego celem jest wezwanie czytelnika do działania. Najczęściej po kliknięciu w niego użytkownik jest przekierowywany na landing page, gdzie czekają na niego dodatkowe informacje (np. o nowej ofercie Twojej firmy).

Odnośniki do serwisów społecznościowych

Serwisy społecznościowe to dla wielu firm podstawowy sposób regularnego komunikowania się ze swoimi klientami. Jeśli więc jesteś tam obecny, koniecznie podaj w newsletterze odnośnik do profilu swojej firmy. Dzięki temu możesz zwiększyć ilość swoich fanów lub followersów.

Stopka

Wbrew pozorom jest to bardzo ważny element każdego newslettera. Jeśli adresat zainteresuje się komunikatem e-mailowym, jaki do niego wystosowałeś, być może zechce poznać bliżej Twoją firmę. W stopce właśnie należy umieścić wszystkie informacje kontaktowe - adres, e-mail, numer telefonu itp.

Możliwość rezygnacji z subskrypcji

Tworząc newslettery z całą pewnością Twoim celem jest zaciekawienie czytelników i trafienie w ich gusta. Niemniej jednak muszą mieć możliwość rezygnacji z subskrypcji. Powinieneś więc umieścić link umożliwiający wypisanie się z listy mailingowej. 
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www