Instagram narzędziem przedsiębiorcy?
2 lata temu
Nazywany najszybciej rozwijającą się aplikacją na świecie. Darmowy, prosty w użyciu i czuły na piękno. Lider na rynku inspiracji. Instagram – jak działa?
 
Jeżeli stworzyłeś produkt, który może zainteresować grupę docelową za pomocą zdjęcia, nie czekaj. Pokaż go użytkownikom Instagrama! Załóż konto w aplikacji i zachęć potencjalnych klientów do obserwowania działań twojej firmy. Udowodnij obserwatorom aplikacji, że warto śledzić Twój profil, dodając do niego co najmniej raz dziennie oryginalne zdjęcie przedstawiające twój unikatowy produkt. Co więcej, zapraszaj do aktywności na twoim profilu i organizuj konkursy – zainteresuj swoją ofertą instagromowiczów, stwórz więź z grupą docelową, na której zależy Ci najbardziej.
Przykład? Polski oddział Reeboka rozdał darmowe pary butów popularnym użytkownikom polskiego Instagrama, którzy opublikowali ich zdjęcie i oznaczyli firmowy profilu Reeboka. Zdjęcia butów i ich właścicieli trafiły do kilkudziesięciu tysięcy użytkowników, którzy zainspirowani „Reebokami na czasie”, kupili własną parę. Kampania reklamowa okazała się strzałem w dziesiątkę. Prosty przykład skutecznej promocji polegającej na pomocy osób trzecich, przyniósł znaczne zyski firmie poprzez wygenerowanie większej liczby sprzedanego obuwia.

Bez interesującego materiału ciężko odnieść sukces. Gdy robisz zdjęcie swojego produktu zadbaj o jego estetykę, kolory i dobierz odpowiednie tło. Chcąc wyeksponować walory ciasta z truskawkami, nie używaj filtrów mdłych tj. Moon, Reyes czy Perpetua. Wyróżnić głębię koloru pomoże ci Amaro lub X-Pro II. Pamiętaj też, że proponowane przez Instagrama filtry nie oznaczają konieczności ich użycia. Śmiało przejdź do edycji i ustaw własne parametry: ułożenie, jasność, kontrast, strukturę, temperaturę, nasycenie, kolor, zanikanie, prześwietlenia, cienie, winietę, rozmycie, czy wyostrzenie.
 
 

Pamiętaj o hasztagach! #tbt #photooftheday 

Hasztagi nazywane są powszednim symbolem komunikacji. Dlaczego? Pojawiają się praktycznie w każdej przestrzeni infrastruktury informatycznej, na Tweeterze, Facebooku, Tumbrl, ale najczęściej dają o sobie znać na Instagramie. Służą przyporządkowaniu zdjęć do odpowiedniej kategorii, decydując tym samym o ich popularności. Hasztagując, możesz używać dowolnego języka, jednak angielski ze względu na uniwersalność da Ci największą liczbę odwiedzin. Im więcej hasztagów, tym większa sława, choć z nimi nie można przesadzać. Optimum wynosi 15, a najwięksi liderzy tacy jak Coca Cola czy McDonald umieszczają ich średnio 2.
 
Co więcej, warto tworzyć własne hasztagi np. podczas kampanii reklamowej. Wymyśl slogan, który będzie unikatowy, a wpisany w wyszukiwarkę pokaże tylko twoje działania. W ten sposób wyróżnisz się i zdobędziesz nowych klientów.
 
Wystarczy założenie konta, obmyślenie harmonogramu i sposobu publikowania zdjęć by Instagram stał się narzędziem efektywnej reklamy twojego przedsiębiorstwa. A gdyby tak dodać do tego odrobinę kreatywności? Może to klucz do sukcesu twojej firmy...
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www