GRATULACJE WYGRAŁEŚ!!
2 lata temu
Jeżeli trafiłeś na tą stronę oznacza to, że zostałeś wylosowany w naszym konkursie na Facebook. Ostatni krok dzieli Cię od odebrania nagrody. Wyślij SMS pod numer … - tak właśnie wyglądają próby wyłudzenia Twoich pieniędzy przez oszustów wykorzystujących media społecznościowe.
 
Zasada jest prosta - omamić jak największą liczbę ludzi i przekonać ich do wysłania płatnego sms-a. Jak i gdzie to zrobić? Oszuści wybierają miejsca, które są idealnym środowiskiem do tego typu zagrywek.
 
MEDIA SPOŁECZNOŚCIOWE
Fałszywie utworzone konkursy oraz wydarzenia pojawiają się zawsze tam gdzie jest dużo ludzi. Facebook czy Instagram to wymarzone miejsce dla internetowych naciągaczy. Pomimo tego, że świadomość społeczna na temat trefnych konkursów jest coraz wyższa i ludzie szerokim łukiem omijają informacje o nowym i darmowym iPhonie, to wciąż część osób daje się nabrać na tego typu zagrywki. Dzieje się tak również przez to, że internetowi wyłudzacze sięgają po coraz bardziej wyszukane sposoby.

JAK TO DZIAŁA?
Najczęściej można spotkać się z próbą wyłudzenia pieniędzy za pośrednictwem konkursów. Nieuczciwe konkursy są tworzone w taki sposób żeby budziły wiarygodność i zaufanie. Zazwyczaj tworzone są w tym celu nieprawdziwe konta podszywające się pod znane marki. Przez jakiś czas prowadzona jest komunikacja na takich profilach żeby zwiększyć ich wiarygodność. Najciekawszym elementem jednak jest ogłoszenie wyników konkursu. Zazwyczaj podaje się zwycięzcę wklejając link: https://www.facebook.com/profile.php?529949234879418115 po którego kliknięciu trafia się na stronę zalogowanej w tym czasie osoby! Takim sposobem setki osób mylnie twierdzą, że to właśnie one zostały wylosowane w konkursie. 

JAK MOŻNA STRACIĆ PIENIĄDZE?
Skuszeni atrakcyjną nagrodą oraz podbudowani faktem wylosowania spośród setek innych osób ludzie decydują się na wysłanie sms-a, który ma być ostatnim krokiem w drodze po odbiór wygranej. W takim przypadku najczęściej koszt wiadomości zaczyna się od 30 PLN.
Często sms-a “trzeba” wysłać w celu odblokowania formularza, w którym należy podać dane potrzebne do odbioru nagrody.

JAK SIĘ MOŻNA BRONIĆ?
Po pierwsze za każdym razem kiedy organizowane są konkursy na profilach Facebook muszą mieć swój własny regulamin, w którym jasno opisany jest organizator oraz wszystkie warunki promocji. Dodatkowo warto brać udział w tego typu promocjach na profilach, które znamy i śledzimy od dłuższego czasu. Najważniejsze jednak, żeby nie płacić, nawet w momencie kiedy wygrana wydaje się być na wyciągnięcie ręki. Żadna Firma, która organizuje konkurs (a takich konkursów jest całkiem sporo) nie będzie zmuszała nikogo do płacenie za wzicie udziału w konkursie lub za odbiór nagrody. 
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www