Dowiedz się, kto odwiedza twoją stronę z Google Analytics
3 lata temu
Google Analytics to funkcjonalne narzędzie analityki internetowej, z którego możesz korzystać za darmo. Jest proste w użytkowaniu, a przy umiejętnym i pełnym zastosowaniu może dostarczyć wielu cennych informacji na temat strony firmowej oraz jej użytkowników. 
Twoja strona internetowa może stanowić nie tylko narzędzie do pozyskiwania klientów w sieci, lecz również bliższego poznania ich. Analizowanie zachowań użytkowników w witrynie, gromadzenie danych demograficznych, geograficznych, informacji na temat zainteresowań czy urządzeń wykorzystywanych do przeglądania internetu to tylko niektóre możliwości, do jakich możesz mieć dostęp dzięki Google Analytics

Śledzenie danych statystycznych z Google Analytics, m.in.:

  • Liczba wizyt, liczba użytkowników (w tym nowych i unikalnych) w wybranym przedziale czasowym. Jest to szczególnie ważne do badania i porównywania preferencji odwiedzających witrynę poszczególnych okresach.
  • Źródła ruchu na stronie. Dzięki temu przekonasz się, w jaki sposób użytkownicy wchodzą na stronę, np.: bezpośrednio po wpisaniu adresu URL (Direct), pośrednio - po kliknięciu w link do twojej strony internetowej znajdujący się na innej witrynie (Referral), podczas wyszukiwania informacji w wyszukiwarce po kliknięciu w link płatny (Paid Search) lub bezpłatny (Organic Search), dzięki serwisom społecznościowym, gdzie umieszczane są linki do twojej strony (Social), po kliknięciu w baner reklamowy z linkiem do twojego serwisu (Display)
  • Ile razy strona i każda podstrona jest przeglądana. Możesz również przeanalizować przepływ użytkowników, dowiadując się, jaką "drogę" pokonuje użytkownik, aby trafić na daną podstronę i gdzie "przechodzi" po odwiedzaniu jej.
  • Dane dotyczące użytkowników, takie jak położenie goegraficzne, przeglądarka, system operacyjny, rozdzielczość ekranu itd. 
  • "Cele" i "konwersje", czyli informacje o działaniach, jakie wykonuje użytkownik na stronie, takie jak np. wypełnienie formularza kontaktowego, zakup przedmiotu itp. Aby móc śledzić te statystyki, musisz podjąć pewne działania w celu skonfigurowania konta. Jest to jednak bardzo przydatne. Dlaczego? Może okazać się, że większość użytkowników dokonujących zakupu, pochodzi z określonej witryny internetowej lub wyszukuje konkretnych słów kluczowych w wyszukiwarce. Dzięki tym danym będziesz miał szansę skierować swoje działania marketinowe skuteczniej i trafniej, co przełoży się na ROI. 

Analizuj i ulepszaj swoje działania

Google Analytics dostarcza bardzo wielu danych statystycznych. Ale same dane będą średnio przydatne, jeśli nie poddamy ich odpowiedniej interpretacji. Właściwie przetworzone informacje mogą realnie wspomóc nas w dopieraniu odpowiednich narzędzi marketingowych oraz dopasowywaniu budżetu na reklamę. 
 
CePixel Google Analytics
 
Im lepiej zrozumiesz użytkowników strony internetowej, tym więcej znajdziesz pomysłów i rozwiązań, jak można zmodyfikować witrynę oraz formy marketingowe, by skutecznie pozyskiwać klientów w internecie. 

Google Analytics i AdWords

Nawet najlepiej przygotowana kampania AdWords nie będzie skuteczna, jeśli po przejściu do strony docelowej użytkownik nie otrzyma tego, czego oczekuje. Jeśli więc decydujesz się na AdWords, warto skorzystać również z Analytics. Dzięki temu przekonasz się, czy twoje reklamy są skuteczne, a witryna spełnia oczekiwania odwiedzających. Podpięcie obu kont nie jest niczym trudnym, a może być bardzo korzystne. 
 
Zbieranie i analizowanie danych przy pomocy Google Analytics pozwoli ci podejmować lepsze decyzje reklamowe w AdWords. Dzięki wiedzy na temat aktywności użytkowników, którzy wchodzą na twoją stronę internetową, przekonasz się, jaka część ruchu i sprzedaży w witrynie pochodzi z kampanii płatnych linków w wyszukiwarce. 

Zalety połączenia konta Google Analytics z kontem Adwords

  • pozyskiwanie danych o zaangażowaniu z Google Analytics w AdWords
  • automatyczne wyświetlanie informacji o kliknięciach i kosztach z reklam AdWords wraz z danymi o zaangażowaniu użytkowników z Analytics
  • tworzenie list remarketingowych w Google Analytics do wykorzystania w AdWords w celu kierowania reklam na wybraną grupę docelową
  • importowanie celów i transakcji Google Analytics do AdWords jako konwersję
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www