Dlaczego Twojej firmy nie ma na LinkedIn?
4 lata temu
Ponad 300 mln użytkowników na świecie. 2 mln profesjonalistów z różnych branż w Polsce. LinkedIn to potencjał biznesowy wśród serwisów społecznościowych. Jeśli Twojej firmy jeszcze tam nie ma, powinieneś dowiedzieć się, co tracisz! 
LinkedIn to serwis koncentrujący się przede wszystkim na relacjach biznesowych. To idealne miejsce na budowę wizerunku marki, zdobywanie wartościowych kontaktów czy promocję firm w profesjonalnym środowisku.
 • Kampanie na LinkedIn skierowane są do profesjonalistów z konkretnej branży oraz użytkowników poszukujących konkretnych treści i kontaktów biznesowych
 • Liczba komunikatów reklamowych jest tutaj ograniczona, dlatego też okazują się one znacznie skuteczniejsze niż na innych serwisach społecznościowych
 • Reklamy trafiają do konkretnej grupy odbiorców, gdyż LinkedIn oferuje bardzo wiele celnych możliwości targetowania
 • Użytkownicy LinkedIn to najczęściej specjaliści w swoich branżach. Posiadają zarówno potencjał nabywczy, jak i biznesowy
 • LinkedIn cieszy się bardzo wysokim poziomem zaufania. Treści w nim publikowane są traktowane “znacznie poważniej” niż w innych serwisach społecznościowych

Specyfika LinkedIn

To nie jest typowy serwis społecznościowy. Nie można go wrzucić do jednego worka z Facebookiem czy Twitterem. LinkedIn tworzy społeczności wśród osób poszukujących pracy, kontaktów oraz wartościowych treści, najczęściej związanych z branżą, w której działają zawodowo. Tutaj nie oczekuje się rozrywki, a możliwości rozszerzenia relacji biznesowych, poszerzenia swojej wiedzy, przeczytania najnowszych informacji branżowych itd. 

Strategia działania

Społeczność LinkedIn tworzą użytkownicy wymagający, dlatego wszelkie kierowane do nich komunikaty powinny być odpowiednio zaplanowane i opracowane. W tym przypadku niezbędna jest solidnie przygotowana strategia komunikacji, uwzględniająca:
 • Cele biznesowe, jakie firma chce osiągnąć wykorzystując LinkedIn
 • Grupę docelową, która jest istotna ze względów biznesowych. Dzięki temu lepiej dopasujesz content do oczekiwań konkretnych użytkowników i zwiększysz konwersję publikowanych reklam
 • Plan publikacji treści, czyli szczegółowy harmonogram, uwzględniający godziny, dni, a nawet tygodnie umieszczania informacji w serwisie. Już na tym etapie warto również zastanowić się nad wykorzystaniem różnych narzędzi dystrybucji treści, aby urozmaicić nieco komunikację z użytkownikami (np. infografiki, krótkie prezentacje, materiały wideo)
 • Identyfikację wizualną, wpływającą na rozpoznawalność treści publikowanych przez Twoją firmę. Projektując materiały graficzne warto skupić się na ich przejrzystości oraz ogólnej atrakcyjności wizualnej

Company Page na LinkedIn

Każda firma na LinkedIn posiada Company Page, czyli stronę firmową, będącą jej wizytówką w serwisie. To tutaj znajdują się wszystkie najważniejsze informacje o przedsiębiorstwie i regularnie publikowane są aktualności.

Założenie Company Page na LinkedIn nie jest trudne, jednak warto jest poświęcić na to trochę czasu. Przede wszystkim należy zadbać, aby znalazły się tutaj wszystkie najważniejsze opisy oraz wymagane grafiki (przede wszystkim logo firmy). Dla firm działających w różnych krajach ważnym krokiem będzie również dobranie odpowiedniego języka, w jakim będą przygotowywane komunikaty marketingowe. Company Page jest bezpłatne.

Zaangażuj swoich pracowników

Z całą pewnością większość specjalistów w Twojej firmie posiada swoje prywatne konto na LinkedIn. Wykorzystaj ten potencjał, angażując ich w promocję firmy. Zachęć do uzupełnienia prywatnych profili o nazwę firmy, która jest zgodna z Company Page.

Pracownicy mogą m.in. udostępniać publikowane aktualności firmowe swoim kontaktom, komentować wpisy na LinkedIn czy angażować się w dyskusje. Dzięki temu w naturalny i bezpłatny sposób zwiększysz ruch na swojej stronie firmowej.

Płatne możliwości promocji na LinkedIn

Wszelkie formy reklamowe stosowane na LinkedIn są bardzo subtelne i nienachalne, ale m.in. z tego względu ich skuteczność jest znacznie lepsza niż na innych serwisach społecznościowych. Dodatkowo jest to jeden z najlepszych serwisów pod względem możliwości targetowania komunikatów. Oprócz standardowych form związanych chociażby z wskaźnikami demograficznymi, można targetować pod względem słów kluczowych z profilu, liczby kontaktów, nazwy konkretnego stanowiska, branży itd.
 • LinkedIn Ads to typowa tekstowa reklama, która umożliwia dotarcie do wybranej grupy docelowej. Przygotowanie tego rodzaju reklamy jest bardzo proste, a jednocześnie stanowi świetny sposób na promocję marki oraz Company Page.
 • Jedną z form reklamowych na LinkedIn są Sponsorowane Aktualizacje. Aktualizacje publikowane na Company Page mogą zostać dodatkowo promowane. Będą się wówczas wyświetlać nie tylko osobom, które są już obserwatorami marki, ale także konkretnej grupie docelowej. Ten rodzaj reklamy jest rozliczany w systemie aukcyjnym. Reklamodawcy deklarują wcześniej budżet przeznaczony na promocję w LinkedIn. Płatność odbywa się w systemie CPC lub CPM.
 • Bardzo często stosowany na LinkedIn jest również InMail. Jest to świetny sposób na pozyskanie nowych leadów. Dzięki osobistej wiadomości możesz dotrzeć do skrzynek odbiorczych osób, z którymi do tej pory nie mogłeś nawiązać kontaktu.

Co jeszcze jest ważne?

Aby dodatkowo promować swój Company Page, możesz zainstalować widgety na stronie firmowej swojej firmy oraz dodać do stopek e-maili obrazka z hyperlinkiem do profilu na LinkedIn.
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www