Dlaczego twój sklep internetowy potrzebuje dobrych treści?
3 lata temu
Wartościowe treści na stronie www są ważne nie tylko ze względu na użytkowników, którzy oczekują ciekawych i przydanych informacji. To również jeden z ważniejszych elementów skutecznego optymalizowania witryny pod kątem wyszukiwarek. Ta zasada dotyczy również serwisów stricte sprzedażowych, a zatem sklepów www.
Najpopularniejsza wyszukiwarka w Polsce, Google, duży nacisk kładzie na wartościowy, unikalny content. W 2011 r. został wprowadzony algorytm Panda, którego zadaniem jest promowanie witryn, które zawierają wysokiej jakości treści.

Obszerne, fachowe serwisy z mocno rozbudowaną contentem były więc premiowane przez wyszukiwarkę wyższą pozycją. Ale i mniejsze strony, np. witryny firmowe, z mniej rozbudowaną, ale równie wartościową treścią, nie są przegrane w tej walce. Dzięki wprowadzonej kilka lat później aktualizacji algorytmu również i mniejsze firmy mogą osiągać wysokie wyniki wyszukiwania.
Dobre treści na stronach to podstawa sukcesu w wyszukiwarce Google. Czy ta tendencja dotyczy także sklepów internetowych?
Oczywiście, że tak! Bogata zawartość tekstowa na stronach produktowych to istotny element optymalizacji SEO sklepów www.

W sklepach online teksty opisowe najczęściej nie liczą więcej niż 200 - 300 znaków, co może okazać się niewystarczające. Zalecane jest tworzenie dla każdego produktu możliwie jak najbardziej rozbudowanych opisów. Jeśli każdy produkt w twoim sklepie posiada swoją własną dedykowaną podzakładkę, tym bardziej ważne jest, aby był opatrzony unikalnym, rozbudowanym opisem. Oczywiście jest to dość czasochłonne i najczęściej kosztowne, ale może skutecznie przyczynić się do podniesienia pozycji w wyszukiwarce Google.

Największym grzechem, jaki można popełnić, jest kopiowanie opisów produktów z innych serwisów. Treści powtarzające się w dziesiątkach innych sklepów i witryn mogą spowodować, że algorytmy Googla w ogólne nie będą ich brać pod uwagę, uznając za nieoryginalne. Strona natomiast może być uznana za nieprzydatną dla użytkowników. Rezultat - osłabienie pozycji w wynikach wyszukiwania.
Sklepy internetowe dzięki wartościowym i unikalnym treściom mają możliwość wyróżnić się spośród konkurencji i podwyższyć swoją pozycję w wynikach wyszukiwania.
Co zrobić, gdy w sklepie znajdują się tysiące produktów? Czy do każdego z nich trzeba tworzyć unikalne, obszerne opisy? To przecież niewykonalne!

W tym przypadku należy znaleźć rozwiązanie, które będzie wykonalne, a jednocześnie zminimalizuje konsekwencje tzw. duplicate content.

Duplicate content (tzw. kopie treści) dotyczy powielonej treści (jednakowej lub bardzo podobnej) w ramach jednej lub kilku domen.

Jednym ze sposobów, coraz częściej stosowanych przez duże serwisy sprzedażowe, jest zaangażowanie użytkowników w tworzenie treści na twojej stronie. Jak to zrobić?

Wystarczy, że umożliwisz publikowanie komentarzy i recenzji. W zamian za ciekawe recenzje możesz zaproponować np. nagrody lub zniżki. To świetny sposób na zyskanie unikalnej treści na stronie oraz budowanie zaangażowania klientów sklepu.

Ale nie tylko ilość się liczy! Google kładzie bardzo mocny nacisk na jakość treści umieszczanych w witrynach internetowych. I mimo, że dobry content przyczynia się do osiągania lepszych pozycji w wynikach wyszukiwarkach, to jednak treść nie powinna być tworzona pod kątem algorytmów, lecz użytkowników. Już dawno przestało być skuteczne “sztuczne” nasycanie tekstów słowami kluczowymi czy ukrywanie przed internautami tekstów zawierających liczne powtórzenia kluczowych fraz. Tego rodzaju działania mogą mieć skutki zgoła odmienne od założonych.

Dobre treści skutecznie wspomagają optymalizację SEO. Tworząc sklep online zwróć uwagę na atrakcyjną zawartość serwisu, przydatne funkcjonalności i unikalne treści, które pozwolą ci zaciekawić klientów! A jeśli okaże się, że potrzebujesz przy tym pomocy specjalistów, skontaktuj się z nami
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www