Dlaczego dobry Brief to połowa sukcesu?
2 lata temu
Brief jest podstawowym narzędziem całego sztabu fachowców agencji reklamowej. To dokument umożliwiający poznanie potrzeb klienta, rynku sprzedaży i konkurencji. Wszystkie informacje w nim zawarte służą połączeniu wymagań klienta z umiejętnościami doświadczonych i kreatywnych pracowników, a w konsekwencji stworzeniu unikatowego i funkcjonalnego projektu.
 
Każdy klient CePixel dostaje szablon z zagadnieniami, które dotyczą danego tematu. Weźmy na przykład brief strony internetowej. Rzetelnie wypełniony dokument (w wersji online lub na kartce papieru, w zależności od możliwości), czyli zbiór informacji na temat grupy docelowej serwisu, głównej myśli, preferowanej kolorystyki (spójnej z identyfikacją marki), mapy strony, dodatkowych uwag itd., jest sygnałem dla agencji reklamowej do rozpoczęcia pracy nad projektem. Każdy z pracowników: programiści, designerzy, graficy i copywriterzy opracowują plan witryny, a następnie wdrażają swoje pomysły i kreują pożądany efekt. Strona www stworzona ze współpracy klienta z agencją zostaje w pełni oddana do dyspozycji zadowolonego nabywcy. Jak to się dzieje, że dzięki briefowi potrafimy stworzyć wysokiej jakości produkt odpowiadający wymaganiom oraz dostosowany do budżetu klienta?


POZNAJEMY TRENDY

Wiemy co sprzedajemy, kiedy sprzedajemy, komu sprzedajemy i jak sprzedajemy.
Znamy klienta i jego bezpośrednią działalność. Dowiadujemy się o mocnych i słabych stronach firmy tak, by nasz projekt podkreślał atuty produktu klienta i wpłynął na wzrost sprzedaży. Mamy informacje na temat efektów dawnych kampanii marketingowych, które analizujemy i ewentualnie łączymy z bieżącym projektem. Dbamy także o pozytywny oddźwięk w środowisku branżowym - kładziemy nacisk na profesjonalizm.
 
BIERZEMY POD LUPĘ GRUPĘ DOCELOWĄ

W briefie zapisane są dane na temat targetu. Dzięki informacjom dotyczącym potrzeb grupy docelowej potrafimy dostosować prowadzone przez nas działania do wieku, płci, lokalizacji i zainteresowań potencjalnych klientów. Wiemy w jakim środowisku się obracamy i jakie treści są odpowiednie dla danych odbiorców.
Wiadome jest, że inna będzie kampania SEM okularów młodzieżowych niż okularów dla seniorów, a do kogo dokładnie skierowany jest produkt, dowiemy się właśnie z briefu.

ANALIZUJEMY DZIAŁANIE KONKURENCJI

Znamy klienta i jego bezpośrednią konkurencję, wiemy, w którą stronę skierować nasze działania. Podkreślamy zalety produktu naszego zleceniodawcy i kładziemy nacisk na to, co wyróżnia go od konkurencji. W briefie zamieszczona jest charakterystyka firmy i pożądany cel, dzięki czemu możemy zaplanować strategie działań projektowych z uwzględnieniem potrzeb klienta. Co więcej, zważamy także na aktywność rywala.

WDRAŻAMY USTALENIA DO KONKRETNYCH DZIAŁAŃ

Poprawnie wypełniony brief zawiera wszystkie informacje potrzebne do rozpoczęcia współpracy. Półmetek sukcesu za nami. Agencja poznała branżę oraz oczekiwania klienta, historię jego firmy, cele, pomysły i sugestie. Teraz czas na drugą, bardziej ambitną część pracy - wcielenie projektu w życie. Z takim zapleczem informacji startuje cały zespół sztabu reklamowego. Jego celem jest zawsze reakcja “WOW” ze strony klienta.
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www