Czy Twojej firmie jest potrzebna strona www?
4 lata temu
Internet ma obecnie 2,9 mld aktywnych użytkowników. Przekładając to na "realną" rzeczywistość, powinieneś wyobrazić sobie, że każdego dnia obok twojego sklepu przechodzi 2,9 mld osób, które w każdej chwili mają okazję do niego wejść. To Twoi potencjalni klienci, którzy mogą dokonać zakupów. Co robisz, aby ich zachęcić do tego?
Oto 5 powodów, dla których Twojej firmie potrzebna jest strona www

1. Większa widoczność

W dzisiejszych czasach większość osób poszukujących różnorakich informacji, w tym na temat firm, usług lub produktów, zwykle trafia do internetu. Jeśli potencjalny klient szuka danej firmy w internecie i nie może znaleźć, zapewne znajdzie konkurenta, który zaoferuje mu usługi zamiast Ciebie.

Strona stanowi podstawową wizytówkę firmy, marki czy produktu. Ma na celu zaspokojenie potrzeb klientów, poszukujących niezbędnych im informacji. W ten sposób użytkownik może zgromadzić niezbędne dane bez konieczności wychodzenia z domu.

2. Większa rozpoznawalność firmy

Współcześnie obecność firmy w internecie nie stanowi już oznaki nowoczesności, bowiem jest to wręcz konieczność. Ale tylko profesjonalnie wykonana witryna, może przekonać potencjalnych klientów do tego, że przedsiębiorstwo jest profesjonalne i godne zaufania. Strona www służy do zwiększania wiarygodności i reputacji firmy. 

3. Poszerzenie bazy danych

Użytkownicy wchodzą na Twoją witrynę z jakiegoś konkretnego powodu. Powinni więc znaleźć na niej to, czego poszukują. Główny celem profesjonalnie zaprojektowanej witryny internetowej jest zatrzymanie użytkownika przez jak najdłuższy czas na stronie, a jednocześnie zachęcenie go do ponownej wizyty.

Strona www może jednak stanowić idealne narzędzie do zbierania danych od potencjalnych klientów, np. poprzez formularz kontaktowy, zapis do newslettera, ankiety itd. Dzięki temu możemy w przyszłości kontaktować się z nimi np. drogą mailową. Zebrane dane mogą stanowić również przedmiot późniejszych analiz, dokonywanych w celu lepszego stargetowania produktów czy świadczonych usług.

4. Bezpośrednia bliskość z klientem

Dzięki stronie internetowej możesz być bliżej swoich klientów! To tutaj właśnie publikowane są wiadomości o firmie, aktualności, informacje o nowych produktach czy usługach, promocjach itd. Dzięki temu regularnie możesz oferować swoim klientom coś nowego, uświadamiając im, że wciąż o nich pamiętasz!

5. Wzrost sprzedaży

Wzrost sprzedaży w tym przypadku jest wynikiem wszystkich wcześniejszych punktów. Przemyślane i skuteczne działania podjęte w kierunku stworzenia strony www oraz późniejszej jej promocji mogą mieć bezpośredni wpływ na wyniki sprzedażowe w Twojej firmie. 

Co jeszcze jest ważne?

Możliwość skorzystania z usług dostawców, którzy oferują nieproporcjonalnie do standardów rynkowych ceny, bez wątpienia bywa kusząca. Niestety bardzo często okazuje się, że usługi tego rodzaju są świadczone w sposób amatorski przez osoby z niewielkim doświadczeniem. Wkrótce wychodzi na jaw, że witryna firmowa jest niekompletna, nieużyteczna, znajdują się błędy uniemożliwiające poprawne korzystanie z niej itd. Trzeba będzie dokonywać wielu poprawek lub tworzyć stronę od początku, więc w konsekwencji zapłacisz dwa razy!

Tworzenie profesjonalnej i skutecznej strony dla potrzeb biznesowych wymaga czasu, pracy i refleksji. Ale jeśli serwis zostanie dobrze wykonany, można spodziewać się zwielokrotnionego zwrotu z inwestycji.
 
Dawid
CEO, CO-FOUNDER
Od 10 lat specjalizuję się w brandingu i marketingu internetowym. Kocham detale, bo to one tworzą spójną całość. 
Ostatnio oglądane
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www