Czy reklama na Facebooku jest opłacalna?
4 lata temu
Facebook funkcjonuje na zasadzie Pay Per Click, co oznacza, że płacisz za reklamę tylko wówczas, gdy potencjalny klient w nią kliknie. Dzięki temu możesz nie tylko doskonale zaplanować budżet przeznaczony na promocję, ale jednocześnie dotrzeć bezpośrednio do grupy docelowej, którą jesteś najbardziej zainteresowany.

Dowiesz się

  • Dlaczego warto inwestować płatną reklamę w internecie?
  • Dlaczego warto targetować?
  • Kiedy reklama na Facebooku okazuje się najefektywniejszą formą promocji?
Facebook jest obecnie najpopularniejszym serwisem społecznościowym w Polsce, chociaż bardzo często słyszymy o jego rychłym końcu. Megapanel PBI/Gemius szacuje, że zarejestrowanych jest tutaj 15,73 mln polskich internautów. To bardzo duży potencjał, który możesz wykorzystać do promocji własnego biznesu.

Nie za wszystko musisz płacić

Facebook oddał w nasze ręce zupełnie bezpłatne narzędzie online, które już same w sobie może bardzo pomóc wizerunkowi firmy. To oczywiście strona firmowa, czyli Fan Page. Samo prowadzenie fan page'a nie wiąże się z żadnymi opłatami, a jednocześnie jest to świetny sposób na promocję firmy. Biorąc pod uwagę liczbę użytkowników Facebooka, są duże szanse, że Twoi klienci są wśród nich.

Jak mieć i być?

W przypadku małych i średnich firm bardzo często budżet na promocję jest mocno ograniczony. W takich sytuacjach niezwykle ważne jest, aby z każdej wydanej złotówki mieć maksymalny zwrot.

Wyobraź sobie, że jesteś właścicielem firmy kateringowej. Do głównych celów realizowanej kampanii reklamowej zaliczysz więc:
  • dotarcie do klientów zlokalizowanych w obszarze działania Twojej firmy
  • dotarcie do klientów, którzy organizują wesele, przyjęcia, bankiety, urodziny itp.
Pamiętaj, że reklama kierowana “do każdego” w praktyce dociera “do nikogo”. Nie można kierować komunikatu marketingowego “do wszystkich", dlatego przed wystartowaniem z kampanią, konieczna jest odpowiednia segmentacja rynku.

Facebook okazuje się doskonałym narzędziem do właściwego targetowania reklamy, m.in. pod kątem miejsca zamieszkania, płci, wieku itp. 

Jak targetować kampanię na Facebooku?

Załóżmy, że jako firma kateringowa skupisz się przede wszystkim na obsłudze organizowanych w okolicy przyjęć weselnych. W takim przypadku możesz swoją kampanię skierować do kobiet w wieku 20-35 lat, które w statusie swojego profilu widnieją jako osoby w związku i zamieszkują w odległości 50 km od siedziby Twojej firmy.

Następnie konieczne jest odpowiednie przygotowanie treści reklamy pod kątem specyfiki grupy docelowej, aby jak najcelniej trafić ze swoim komunikatem. Dzięki temu można nie tylko zwiększyć świadomość marki, lecz również pozyskać nowych klientów.

Zamierzony cel Twojej reklamy

Dzięki odpowiednio stargetowanej reklamie pod kątem geograficznym oraz demograficznym, można dotrzeć do autentycznych potencjalnych klientów, z którymi masz szansę komunikować się praktycznie codziennie. W przypadku bardzo wielu firm lokalnych taka reklama okazuje się skuteczna, bowiem znacznie bardziej ukierunkowana na konkretną grupę docelową, co daje namacalne wyniki i zwrot z inwestycji

Co jeszcze jest ważne?

  • Warto zastanowić się nie tylko nad odpowiednim przygotowaniem reklamy na Facebooku, ale także stworzyć odpowiednią strategię późniejszego komunikowania się z odbiorcami.
  • Buduj lojalność swoich fanów na Facebooku. To wymaga czasu i energii, ale może przynieść wiele korzyści.
  • Oprócz typowych reklam warto jest korzystać z innych sposobów docierania do potencjalnych odbiorców. Organizuj konkursy, promuj posty, uczestnicz w grupach tematycznych itp.
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www