Customer Match - nowe rozwiązanie reklamowe od Google
3 lata temu
Customer Match to zupełnie nowa funkcja reklamowa w Google AdWords, umożliwiająca tworzenie listy klientów, którzy zostawili nam swoje adresy e-mail, by następnie wyświetlać im spersonalizowane reklamy w wyszukiwarce Google, Gmailu i YouTube.
Na konsumentów najlepiej działają spersonalizowane komunikaty marketingowe. Reklamodawcy starają się więc oddziaływać na konkretne grupy docelowe, tworząc reklamy maksymalnie dopasowane i najlepiej spełniające ich oczekiwania zakupowe w danym momencie. Google prezentuje więc nowe narzędzie, które pozwoli jeszcze lepiej docierać do odbiorców — poprzez adresy mailowe.
 
Customer Match umożliwia tworzenie bazy odbiorców dobieranych na podstawie list z adresami e-mail. Spersonalizowane komunikaty marketingowe będą docierać do nich podczas korzystania z Gmaila, YouTube i wyszukiwarki Google. Kierowanie reklam na grupę odbiorców realizowane jest podobnie jak w przypadku list remarketingowych.

Docieraj do wartościowych klientów z Customer Match

70% użytkowników internetu przyznaje, że jakość, czas i wartościowość komunikatu reklamowego ma największe znaczenie w postrzeganiu marki.
Dlatego Google wspomaga reklamodawców w jak najtrafniejszym docieraniu do konsumentów w każdym z możliwych momentów, wprowadzając Customer Match. Kiedy konsumenci szukają informacji w wyszukiwarce Google, sprawdzają wiadomości w Gmail, czy oglądają filmy na YouTube, możemy dostarczać im komunikaty reklamowe w oparciu o to, co robią i czego poszukują. W dowolnym czasie i na dowolnym urządzeniu. 
 
Customer Match to nowy produkt, zaprojektowany w celu dotarcia do najwartościowszych klientów. Pozwala załadować listę adresów e-mail, które można dopasować do użytkowników zalogowanych w Google, nie naruszając jednocześnie ich prywatności czy bezpieczeństwa. 
 
W ten sposób możesz budować kampanie i reklamy maksymalnie spersonalizowane i zaprojektowane z myślą o konkretnej grupie docelowej. Użytkownicy mogą kontrolować reklamy, które do nich docierają, rezygnując ze spersonalizowanych reklam, wyciszając lub blokując reklamy poszczególnych reklamodawców poprzez Ustawienia Google.

Customer Match w praktyce

Powiedzmy, że prowadzisz biuro podróży. Posiadasz bazę adresów klientów, którzy skorzystali z ostatniej oferty wakacyjnej (np. podróżowali do Grecji). Teraz możesz zaproponować im kolejną wycieczkę. Na przykład, gdy będą oni wyszukiwać informacji w Google.com na temat "wycieczek all inclusive do Maroko", twoje reklamy będą wyświetlać im się na wszystkich urządzeniach, kiedy wpiszą odpowiednią frazę w wyszukiwarkę. I ci sami użytkownicy zobaczą Twoją reklamę podczas oglądania wideo na YouTube i sprawdzania wiadomości w Gmail. Dzięki temu w bardzo trafny sposób, praktycznie cały czas będziesz inspirować ich do zaplanowania kolejnej wyprawy razem z Tobą!

Zdobywaj nowych klientów

Z Customer Match na podstawie posiadanych adresów mailowych możesz docierać do nowych odbiorców o podobnym profilu reklamowym co twoje dotychczasowe kontakty.  Na przykład, możesz wyświetlać reklamy TrueView wszystkim użytkownikom YouTube, którzy mają podobne zainteresowania i cechy co odbiorcy w twojej bazie adresowej. 
 
W ten sposób twoja marka będzie zawsze blisko tych odbiorców, którzy są najbardziej otwarci na skorzystanie z twoich usług lub zakupu produktu. Jest nie tylko sposób na zatrzymanie i zachwycenie spersonalizowaną reklamą lojalnych klientów, lecz również na dotarcie do nowych.
Wprowadzenie zmian zapowiedział Sridhar Ramaswamy, Senior Vice President of Ads & Commerce w Google, podczas Advetising Week Google w Nowym Jorku. Funkcjonalności powinny pojawić się na kontach AdWords w przeciągu kilku tygodni. Znaleźć je będzie można w zakładce Odbiorcy -> + Lista remarketingowa -> E-maile klienta.
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www