8 powodów, dla których Twoja firma powinna być na Facebooku
3 lata temu
Około 1,4 miliarda aktywnych użytkowników miesięcznie na świecie, w tym prawie 17 milionów w Polsce - Facebook jest wciąż najpopularniejszym serwisem społecznościowym. Co ciekawe, jest drugą po Google najchętniej odwiedzaną stroną internetową. Zapewnia możliwość bezpłatnej obecności w social media oraz dostęp do informacji, które mogą okazać się bardzo cenne dla potencjalnych reklamodawców. 
Facebook dla biznesu to wiele różnorodnych możliwości, z których mogą korzystać firmy dbające o dobry wizerunek i stałą komunikację ze swoimi klientami.
1. Facebook to narzędzie, dzięki któremu możesz w bardzo prosty sposób poznać grupę docelową, czyli potencjalnych klientów. Co więcej, posiadając skuteczną strategię komunikacji, masz szansę poznawać opinie klientów na temat firmy, oferowanych produktów bądź usług. Facebook stanowi niezawodną skarbnicę informacji, które odpowiednio przeanalizowane i wykorzystane mogą okazać się bardzo przydatne do prowadzonych działań biznesowych.
 
2. Dla każdej strony firmowej Facebook prowadzi Statystyki, dzięki którym można pozyskać informacje dotyczące odbiorców, takie jak płeć, wiek, reakcje na posty itp. W łatwy sposób dowiesz się, gdzie mieszka najwięcej Twoich potencjalnych klientów oraz na jakich urządzeniach najczęściej przeglądają publikowane przez ciebie posty.
 
3. Facebook to jedno z najlepszych narzędzi komunikacji. Można na bieżąco informować odbiorców o nowych produktach, promocjach, organizować konkursy, tworzyć wydarzenia grupy tematyczne. Ciekawe treści są chętnie "lajkowane", a co najważniejsze - udostępniane, poszerzając kręgi o kolejnych odbiorców.
 
4. Pierwszym krokiem do pozyskania klienta jest wzbudzenie jego zainteresowania. Następny krok to zbudowanie zaufania. A Facebook nadaje się do tego idealnie! Oczywiście prowadzenie kampanii mającej na celu pozyskanie lojalnych klientów wymaga czasu oraz zaangażowania, jednak jest to inwestycja długoterminowa. Regularne publikowanie interesujących i wartościowych dla użytkowników postów, odpowiadanie na pytania, wyjaśnianie wątpliwości oraz stała komunikacja z odbiorcami to sposób na utrzymanie trwałych relacji z potencjalnymi klientami.
 
5. Facebook jest również świetnym narzędziem do analizowania poczynań konkurencji. Poznając swoich biznesowych “rywali”, masz szanse pozyskać cenne informacje, które pozwolą ci udoskonalić ofertę oraz wyróżnić się na rynku.
 
6. Działania prowadzone na Facebooku mogą również wpływać na pozycję w wyszukiwarce Google.I chociaż żaden specjalista SEO tego nie potwierdzi, a Google również nie wydał w tej kwestii oświadczenia, to jednak istnieje wiele dowodów, że wpływ social media na pozycjonowanie istnieje i będzie z czasem coraz większy. Firmy, które postawią na social media, zawsze będą o krok dalej niż konkurencja, która wstrzymuje się jeszcze przed podjęciem odpowiednich działań.
 
7. Decydując się na płatną reklamę na Facebooku, masz szansę dotrzeć z przekazem marketingowym do konkretnej grupy odbiorców. Serwis gromadzi wszelkie dane udostępniane przez użytkowników, dzięki czemu reklama może trafić do osób z konkretnym wykształceniem, w określonym przedziale wiekowym czy zamieszkujących interesujący nas region.
Są firmy, których obecność na Facebooku jest wręcz obowiązkowa. Bywają i takie, które mogą sobie spokojnie odpuścić tego rodzaju działania. Ale samo założenie Fan Page’a niewiele pomoże. Aby działania przyniosły oczekiwane rezultaty, konieczna jest solidnie przygotowana strategia, regularnie prowadzone działania i przemyślany content. Jednocześnie warto pamiętać, że zysk z Facebooka nie zawsze liczony jest ilością fanów, ale ich jakością, opinią, poleceniami. 
Florise
CONTENT
Pochodzę z Francji, ale od roku mieszkam w Polsce. Dbam o rozwój polskich firm na rynku francuskim. Intensywnie zgłębiam tajniki języka polskiego.
Ostatnio oglądane
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www