7 cech profesjonalnego logo
4 lata temu
To najważniejszy znak identyfikacji marki, podstawowy symbol firmy. Dzięki niemu możesz wyróżnić się spośród konkurencji. Powinno posiadać w sobie ukryty przekaz, który będzie wpływać na podświadomość klienta. Logo. Jakie powinno być, by nikt nie przeszedł obok niego obojętnie?

Dowiesz się:

  • Czym musi wyróżniać się profesjonalne logo?
  • O czym pamiętać, projektując logo?
  • Gdzie szukać inspiracji?
Ciekawe logo to jedno z najważniejszych narzędzi marketingowych. Marki wybierane są przez odbiorców na podstawie wartości postrzeganej (branding), a nie rzeczywistej. Dlatego odpowiednio zaprojektowany symbol może mieć decydujące znaczenie w procesach decyzyjnych konsumentów. Jakimi cechami musi wyróżniać się logo, aby wzbudzić zainteresowanie klientów?

1. Zachwyt od pierwszego wejrzenia

Dobre logo powinno przykuwać uwagę od pierwszego wejrzenia. Jeden impuls, czasami niewielki szczegół decyduje o tym, że pewne symbole zapamiętujemy bez większego wysiłku. Przypomnij sobie logo komputerowego giganta Apple. Wystarczyło delikatnie nadgryźć jabłko, by każdy kojarzył kojarzył markę z tym charakterystycznym motywem. 
 

2. Estetyka ma znaczenie

Jakkolwiek banalnie to nie zabrzmi, dobre logo musi być po prostu ładne. Na estetyczne logo patrzy się z przyjemnością, a dzięki temu znacznie dłużej pozostaje w pamięci i budzi dobre skojarzenia.
 

3. Zawsze widoczne i czytelne

Już na etapie projektowania warto wziąć pod uwagę fakt, iż w przyszłości będziemy wykorzystywać logo na wiele różnorodnych sposobów. Zapewne pojawi się na naszej stronie internetowej, wizytówce, broszurach reklamowych, firmowej papeterii, plakatach, billboardach, reklamowym długopisie itd. Musi więc być czytelne i dobrze widoczne w każdych okolicznościach.
 

4. Dobre skojarzenia to podstawa

Logo powinno się dobrze kojarzyć. Zależy to zarówno od kształtów, jak i zastosowanych kolorów. Jeśli nasze logo wzbudzi pozytywne skojarzenia, obiorcy będą znacznie lepiej odbierać całą firmę zanim w ogóle bliżej ją poznają.
 

5. Oprócz formy, liczy się treść

Ważny jest nie tylko wygląd, lecz również treść naszego logo. Informacja zakonotowana w niewielkim symbolu firmy to niejednokrotnie pierwszy komunikat, jaki trafia do Twoich potencjalnych klientów.
 

6. Dające się zapamiętać

Zapamiętywalność to jedna z najważniejszych cech dobrego logo. Oczywiście na tę cechę wpływa wiele czynników, jednakże jest to jedna z najważniejszych cech, która współtworzy późniejszy sukces marek. Czasami proste, nieskomplikowane symbole stają się głównym motywem identyfikacji firmy. Wystarczy spojrzeć na takie marki, jak McDonalds, Nike czy Mercedes, by przekonać się, że im prostsze logo, tym łatwiej je zapamiętać. 
 

7. Logo = Marka

Logo identyfikuje markę w świadomości odbiorców. Z oczywistych względów nie można zmieniać go zbyt często. Dobry wizerunek firmy wymaga odpowiedniego przygotowania i bardzo spójnej strategii. Logo będzie towarzyszyć firmie przez lata, dlatego też już na etapie projektowania należy pomyśleć o jego ponadczasowości.
 
 
 
© CePixel Sp. z o.o., ul. Mochnackiego 25, 35-016 Rzeszów, Polska

CePixel Agency, Agencja reklamy, Agencja reklamowa Rzeszów, Rzeszów agencja interaktywna, Strony internetowe Rzeszów, Web design Rzeszów, Tworzenie wizerunku Rzeszów, Agencja Marketingowa, Identyfikacja wizualna Rzeszów, Projektowanie stron www